VLetenky

Malta s Air Berlin od 144 EUR

Marsaxlokk
Rybárska dedinka Marsaxlokk na juhovýchode (foto: Hendrik Scholz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 1.0)

Pokiaľ by ste sa radi vybrali (na konci sezóny) na jedno z najteplejších stredomorských súostroví, máte šancu využiť priame lety Niki/Air Berlin z Viedne na príjemný stredomorský ostrov Malta.

Spiatočné letenky na Maltu sa predávajú za 144 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť leteniek tarifu, resp. v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu októbra a novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. októbra (piatok) s návratom z La Valetta (MLA) dňa 9. októbra 2015 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 144 EUR (02.10.-09.10.2015)
Viedeň – Malta za 151 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Malta za 162 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Malta za 4274 CZK (rezervácia v ČJ)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť na morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Celkom majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí najmä pôsobivými plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Výborné Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa radí k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0