VLetenky

Malta s Air Berlin od 137 EUR

Pretty Bay
Fotogenická Birżebbuġa na juhovýchode (foto: Frank Vincentz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak by ste sa radi vybrali (na konci sezóny) na jedno z najteplejších stredomorských súostroví, máte možnosť využiť priame lety Niki/Air Berlin z Viedne na pohodový stredomorský ostrov Malta.

Spiatočné letenky na obdivuhodný subtropický ostrov pod názvom Malta sa predávajú za 137 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. septembra 2015 do 16. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 18.12.-10.01.2015), min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu do 16.03.2016 a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice septembra do polky novembra 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maltu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. septembra s návratom z La Valetta (MLA) dňa 2. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 137 EUR (16.09.-02.10.2015)
Viedeň – Malta za 139 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Malta za 147 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Malta za 3869 CZK (rezervácia v ČJ)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km južne od talianskeho ostrova a 300 km na východ od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť na morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúi ostrov Gozo

Vcelku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli hlavne impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste i atraktívny Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si zahrala úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0