VLetenky

Malta s Air Berlin od 107 EUR

Valetta
Prímorské scenérie fotogenického subtropického súostrovia Malta (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

Ak by ste radi zavítali (počas stredoeurópskej jesene) na jedno z najteplejších stredomorských súostroví, máte šancu využiť priame lety Niki/Air Berlin z Viedne na príjemný stredomorský ostrov Malta.

Spiatočné letenky na Maltu (Valetta) sa dajú kúpiť za 107 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii kupónu “20RABATT” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 127 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu v priebehu 23. septembra.

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú cesty v období od 1. októbra 2015 do 16. marca 2016, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu do 16.03.2016 a predaj do 23. septembra. Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca októbra do konca novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maltu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. októbra s návratom z La Valetta (MLA) dňa 4. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 107 EUR (28.10.-04.11.2015 s promokódom “20RABATT” / 127 EUR pred zľavou)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a obrovitá pevnosť na morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Vskutku majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí najmä pôsobivými plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Výborné Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa zaraďuje k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0