VLetenky

Maledivy s Qatar Airways od 471 EUR

Huvafen Fushi
Tropický ostrovček Huvafen Fushi v North Malé Atoll (foto: Huvafenfushi/Wikimedia Commons/CC0)

S pozvánkou 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld možno odhaliť pôvaby geniálnych Maledív vo fenomenálnom Indickom oceáne (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sú v predaji za 471 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 16. septembra 2015 do 30. apríla 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 29. októbra a návrat z Malé (MLE) dňa 12. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malé za 471 EUR (29.10.-12.11.2015)
Budapešť – Malé za 150700 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Malé za 490 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Malé za 495 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Malé za 13163 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “kontinentálnej ” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete i v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

2

Comments

 1. Head  september 12, 2015

  Chcel by som sa spytat ako je to s vizovou povinostou kedze je prilet 22:30 a odlet 7:30 rano letenky uz mame zakupene na november je potrebne si vizum vybavit alebo musime zostat v trenzitnej zone pocas noci.Za odpoved vopred Dakujeme

  • Admin  september 12, 2015

   Dobrý deň,

   v rámci tohto obojsmerného letu spoločnosti Qatar Airways (QR) v najnižšej tarifnej triede (O) v cene 471 EUR pri spiatočnej ceste z Maledív (MLE) do Budapešti (BUD) s prestupom v katarskej metropole Doha (DOH) – MLE-DOH 19:30-22:20 (QR675) / DOH-BUD 07:30-11:15 (QR199) – možno ostať v tranzitnom priestore nového letiska Hamad Intl Airport (DOH) bez potreby katarských víz.

   Pri vyšších tarifných triedach Qatar Airways (v “economy” od N vyššie) by pri tranzite v dĺžke 8 až 24 hodín (v prípade neexistencie rýchlejšieho spojenia) bola teoreticky aj možnosť (bezplatného) hotelového ubytovania v rámci programu Stopover Paid by Carrier (STPC), ktorá sa však nevzťahuje na spomínanú “deep discounted” triedu O (fare code – OJHUP5PE) ani na vyššiu triedu T.

   Vo Vašom prípade môžu byť na letisku Hamad Intl Airport (DOH) skôr zaujímavé alternatívy tzv. “quiet rooms” alebo prípadne vstupu do salóniku Oryx Lounge (v minulosti pre cestovateľov v “economy” od 40 USD pri 6 hodinovom pobyte) s možnosťou kvalitného občerstvenia (i “hygienického kútika” vrátane spŕch). Letiskový tranzitný “Airport Hotel” sa nachádza už vo vyššej cenovej kategórii a na niekoľko hodín sa nevyplatí.