VLetenky

Maledivy s Qatar Airways od 462 EUR

Maldives
Fascinujúce scenérie Indického oceánu na grandióznych Maledivách (foto: romaneau/Pixabay/CC0)

Nielen cestovatelia spoza rieky Moravy majú šancu popri skôr avizovanej ponuke 5* spoločnosti Qatar Airways na fenomenálne Maledivy s odletom z Viedne využiť aj lety z pražského leteckého prístavu.

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa predávajú za 462 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty od 13. apríla do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od konca apríla do začiatku decembra 2015 (a za neveľký príplatok aj počas letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 6. mája a návrat z maledivského Malé (MLE) dňa 18. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Malé za 462 EUR (06.05.-18.05.2015)
Praha – Malé za 462 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Malé za 12756 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “kontinentálnej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete i v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0