VLetenky

Maledivy s Qatar Airways od 457 EUR

Kandooma Island
Nádherný Kandooma Island na severovýchode South Malé Atoll (foto: Physiowilly/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vďaka pozvánke 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld možno spoznať (aj počas letných prázdnin) fenomenálne Maledivy v geniálnom Indickom oceáne (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sú v predaji za 339 GBP (alebo v prepočte cca 457 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 18. februára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-13.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. júla a návrat z Malé (MLE) dňa 6. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malé za 339 GBP (23.07.-06.08.2015)
Budapešť – Malé za 145000 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Malé za 472 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Malé za 477 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Malé za 482 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Malé za 13371 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” priaznivú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0