VLetenky

Maledivy s Qatar Airways od 431 EUR

Kandooma Island
Idylický Kandooma Island na severovýchode South Malé Atoll (foto: Physiowilly/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zásluhou pozvánky 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld možno vzhliadnuť (i počas letných prázdnin) geniálne Maledivy vo fenomenálnom Indickom oceáne (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sú v predaji za 311 GBP (alebo v prepočte cca 431 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty v období 13.04.-30.06. a 21.07.-10.12.2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) od polovice apríla do začiatku decembra 2015 (s výnimkou uvedeného júlového blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. augusta a návrat z maledivského Malé (MLE) dňa 26. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malé za 311 GBP (12.08.-26.08.2015)
Viedeň – Malé za 437 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Malé za 453 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Malé za 12338 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “pevninskej” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej lákevého súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0