VLetenky

Maledivy s Iberiou od 416 EUR

Cocoa Island
Neuveriteľne fotogenický koralový ostrovček Cocoa Island v South Malé Atoll (foto: Chi King/Flickr)

Vďaka zaujímavému tarifu leteckej spoločnosti Iberia v spolupráci s partnerskými British Airways možno spoznať geniálne súostrovie Maledivy vo fenomenálnom Indickom oceáne.

Spiatočné letenky do Malé kúpite za 416 EUR s odletom z Madridu (a za príplatok aj z lepšie dostupnej Barcelony). Tarifné podmienky stanovujú odlety do 15. decembra 2014 a od 6. januára do 15. júna 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 26. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä s odletmi na konci novembra 2014.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži odlet zo španielskeho Madridu (MAD) dňa 28. novembra a návrat z Malé (MLE) dňa 11. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Madrid – Malé za 416 EUR (28.11.-11.12.2014)
Madrid – Malé za 418 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Malé za 427 EUR (rezervácia v SJ)
Madrid – Malé za 11979 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecké priblíženie do Madridu

Low costová cestado Madridu sa dá zrealizovať z Budapešti s ultra nízkonákladovými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air (či s Ryanair-om z Krakova a v budúcnosti aj z Bratislavy).

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa južne od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “kontinentálnej” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” priaznivú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej atraktívneho súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0