VLetenky

Maledivy s Flydubai od 580 EUR

Reethi Rah
Neskutočne fotogenický maledivský koralový ostrovček Reethi Rah (foto: Sarah_Ackerman/Flickr)

Vďaka pozvánke leteckej spoločnosti Flydubai možno spoznať fenomenálne súostrovie Maledivy v geniálnom Indickom oceáne (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do Malé možno kúpiť za 580 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od (začiatku) decembra 2014 do (konca) júna 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech bude napr. odlet z bratislavského leteckého prístavu (BTS) dňa 6. decembra a návrat z Malé (MLE) dňa 19. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 580 EUR (06.12.-19.12.2014)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa južne od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” priaznivú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0