VLetenky

Maledivy s Flydubai od 450 EUR

South Malé Atoll
Fotogenické koralové ostrovčeky v oblasti South Malé Atoll (foto: Ahmed Amir/Flickr/CC BY 2.0)

Prí využití lákavej pozvánky leteckej spoločnosti Flydubai zažijete neopakovateľnú atmosféru geniálneho súostrovia Maledivy vo fenomenálnom Indickom oceáne (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do Malé sa predávajú za 450 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 21. januára do 30. apríla 2015 (s blackoutom pre odlety z Európy 28.03.-05.04.2015, resp. návraty do Európy 07.04.-12.04.2015) a predaj do 23. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z bratislavského leteckého prístavu (BTS) dňa 7. februára a návrat z Malé (MLE) dňa 20. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 450 EUR (07.02.-20.02.2015)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa južne od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “kontinentálnej” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať návštevu nemenej atraktívneho súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0