VLetenky

Maledivy s Flydubai od 430 EUR

South Ari Atoll
Fotogenický koralový Mirihi Island v oblasti South Ari Atoll (foto: Ahmed Amir/Flickr/CC BY 2.0)

Prí využití pútavej pozvánky leteckej spoločnosti Flydubai zažijete nenapodobniteľnú atmosféru fenomenálneho súostrovia Maledivy v geniálnom Indickom oceáne (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do Malé sú v predaji za 430 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od februára do septembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z bratislavského leteckého prístavu (BTS) dňa 4. marca a návrat z maledivského Malé (MLE) dňa 18. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 430 EUR (04.03.-18.03.2015)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa južne od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať návštevu nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny spiatočných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0