VLetenky

Maledivy s Flydubai od 421 EUR

Vabbinfaru Island
Idylický Vabbinfaru Island v juhozápadnej partii North Malé Atoll (foto: Sharon Ang/Pixabay/CC0)

S pozvánkou leteckej spoločnosti Flydubai zažijete neopakovateľnú atmosféru fenomenálneho súostrovia Maledivy v geniálnom Indickom oceáne i počas letných prázdnin (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa dajú kúpiť za 421 EUR pri odlete zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Tarifné podmienky určujú cesty v dobe od 1. júna do 31. októbra 2016 a predaj do 14. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (vrátane obdobia letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 5. augusta a návrat z Malé (MLE) dňa 12. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 421 EUR (05.08.-12.08.2016)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km na juhozápad od “pevninskej” Indie a približne 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy tvoria skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete i v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou čarokrásne biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť návštevu nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0