VLetenky

Maledivy s Flydubai od 399 EUR

Kandooma Island
Idylický Kandooma Island na severovýchode South Malé Atoll (foto: Physiowilly/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prí využití atraktívnej pozvánky leteckej spoločnosti Flydubai zažijete nezabudnuteľnú atmosféru geniálneho súostrovia Maledivy vo fenomenálnom Indickom oceáne (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do Malé sa predávajú za 399 pri odlete zo spomínanej slovenskej metropoly Bratislava. Za podobnú sumu doletíte na Srí Lanku aj zo stovežatej Prahy.

Tarifné podmienky určujú cesty od 13. apríla do 13. júna 2015 (s blackoutom pre odlety z Európy 30.04.-08.05.2015, resp. pre návraty do Európy 05.05.-10.05.2015) a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od polky apríla do polovice júna 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 15. apríla a návrat z Malé (MLE) dňa 29. apríla 2015 (za 399 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky na Maledivy môže byť odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 17. apríla a návrat z Malé (MLE) dňa 1. mája 2015 (za 11070 CZK).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 399 EUR (15.04.-29.04.2015)
Praha – Malé za 111070 CZK (17.04.-01.05.2015)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km juhozápadne od “kontinentálnej ” Indie a zhruba 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať návštevu nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmernej leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0