VLetenky

Maledivy s Flydubai od 373 EUR

Filitheyo
Tropický ostrovček Filitheyo Island v North Nilandhe Atoll (foto: Warren Rohner/Flikcr/CC BY-SA 2.0)

Popri skôr avizovanej ponuke Flydubai (na letné obdobie) možno zažiť atmosféru geniálnych Maledív za ešte lákavejšiu sumu v priebehu (budúceho) zimného letového poriadku (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa dajú kúpiť za 373 EUR pri odlete zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 1. novembra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do 14. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (s výnimkou zimných prázdnin).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. novembra a návrat z Malé (MLE) dňa 2. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malé za 373 EUR (18.11.-02.12.2016)
(Pozn.: Vo výsledkoch vyhľadávania sa môže objavovať aj cena 362 EUR)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km juhozápadne od “kontinentálnej” Indie a zhruba 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať návštevu nemenej atraktívneho súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0