VLetenky

Maledivy s Flydubai od 297 EUR

Bathala Island
Tropický ostrovček Bathala v súostroví North Ari Atoll (foto: Gzzz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Charakteristickú atmosféru geniálnych Maledív v Indickom oceáne si máte šancu vychutnať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Flydubai (s “odletom” z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sú v predaji za 297 EUR s “odletom” zo spomínanej rakúskej metropoly.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 26.05.-22.06. a 01.10.2017-31.03.2018 a predaj do 12. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku októbra do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži “odlet” z “Wien-Hauptbahnof” (XWC) dňa 6. októbra a návrat z Malé (MLE) dňa 19. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malé za 297 EUR (06.10.-19.10.2017)
Bratislava – Malé za 331 EUR (06.10.-19.10.2017)
Praha – Malé za 9072 CZK (06.10.-19.10.2017)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete i v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť návštevu nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (rovnako) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0