VLetenky

Maledivy s Etihad Airways od 444 EUR

Filitheyo Island
Tropický ostrov Filitheyo Island v North Nilandhe Atoll (foto: Warren Rohner/Flikcr/CC BY-SA 2.0)

S pozvánkou štvorhviezdičkovej spoločnosti Etihad Airways (v spolupráci s partnermi) máte príležitosť objaviť šarm fenomenálnych Maledív v geniálnom Indickom oceáne (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do maledivského Malé sa dajú kúpiť za 140300 HUF (alebo v prepočte cca 444 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “JUNE40” umožňujúceho zľavu 40% z “base fare” na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 20. mája.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom stanovujú odlety v období od 5. júna do 20. júna 2016 (s ukončením ciest do 3. júla 2016), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu vyplývajúcu z podmienok kupónu a predaj do 20. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

(Zľavový kupón “JUNE40” sa zadáva na začiatku rezervačného procesu po zadaní trasy a termínu do políčka “Promotion Code” v dolnej časti rezervačného formulára.)

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu júna 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 15. júna a návrat z Malé (MLE) dňa 23. júna 2016.

Rezervácia letenky (cena s promokódom “JUNE40”):
Budapešť – Malé za 140300 hUF (15.06.-23.06.2016 / manuálne zadanie)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km na juhozápad od “pevninskej” Indie a približne 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0