VLetenky

Maledivy s Etihad Airways od 439 EUR

Filitheyo Island
Tropický ostrov Filitheyo Island v North Nilandhe (Faafu) Atoll (foto: jackiegrech/Pixabay/CC0)

S pozvánkou štvorhviezdičkovej spoločnosti Etihad Airways (v spolupráci s partnermi) máte šancu odhaliť šarm geniálnych Maledív vo fenomenálnom Indickom oceáne (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa predávajú za 439 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 21.06.-30.06., 01.09.-30.11.2016 a 16.01.-25.03.2017, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 29. júna a návrat z Malé (MLE) dňa 5. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malé za 439 EUR (29.06.-05.07.2016)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “kontinentálnej” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete i v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou čarokrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0