VLetenky

Maledivy s China Eastern Airlines od 478 EUR

Maldives
Indický oceán v podobe maledivských koralových ostrovov (foto: ardoramanda/Pixabay/CC0)

Privítať Nový rok na grandióznych Maledivách v Indickom oceáne máte šancu vďaka ponuke spoločnosti China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa predávajú za 478 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 31. decembra 2017, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 17. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu novembra a decembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 30. decembra 2017 a návrat z maledivského Malé (MLE) dňa 14. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Malé za 478 EUR (30.12.2017-14.01.2018)
Praha – Malé za 489 EUR (26.12.2017-14.01.2018)

Maledivy

Prekrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a zhruba 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť návštevu nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0