VLetenky

Maledivy s Austrian Airlines od 525 EUR

Maldives
Scenérie Indického oceánu v podobe tropického súostrovia Maledivy (foto: yang we/Pixabay/CC0)

Na atraktívne Maledivy v Indickom oceáne máte možnosť zavítať vďaka ponuke leteckej spoločnosti Austrian Airlines v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do maledivského hlavného mesta Malé sa dajú kúpiť za 13995 CZK (alebo v prepočte cca 525 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. novembra a návrat z maledivského Malé (MLE) dňa 27. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Malé za 13995 CZK / 525 EUR (21.11.-27.11.2020)

PRG-MLE
Praha, Česká republika – Malé, Maledivy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maledivy

Prekrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a zhruba 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou čarokrásne biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť návštevu nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0