VLetenky

Maledivy s Aeroflotom od 466 EUR

Maledivy
Neskutočne fotogenické koralové ostrovčeky grandióznych Maledív (foto: Easa Shamih/Flickr)

Pri využití ponuky spoločnosti Aeroflot (z leteckej aliancie Sky Team) máte možnosť vzhliadnuť fenomenálne súostrovie Maledivy v geniálnom Indickom oceáne (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Malé sa predávajú za 466 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty do 28. marca 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu (resp. ukončenie ciest) do 28.03.2015 a predaj do 30. novembra (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 30. januára a návrat z Malé (MLE) dňa 14. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malé za 466 EUR (30.01.-14.02.2015)
Viedeň – Malé za 466 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Malé za 13135 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Nádherné Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km juhozápadne od “pevninskej” Indie a približne 700 km na juhozápad od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” priaznivú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Ak by Vás predsa len náhodou prekrásne biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (taktiež) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0