VLetenky

Maledivy s Aeroflotom od 316 EUR

Maledivy
Neskutočne fotogenické koralové ostrovčeky dych berúcich Maledív (foto: Nattu/Flickr/CC BY 2.0)

Pri ponuke spoločnosti Aeroflot (z leteckej aliancie Sky Team) na fenomenálne súostrovie Maledivy v geniálnom Indickom oceáne možno ušetriť pri nákupe v rubľoch (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Spiatočné letenky do Malé sa predávajú za 28901 RUB (cca 316 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Pri odlete z viedenského letiska zaplatíte 34585 RUB (asi 378 EUR).

Tarifné podmienky určujú cesty do 28. marca 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu (resp. ukončenie ciest) do 28.03.2015 a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maledivy nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 28. januára a návrat z Malé (MLE) dňa 15. februára 2015 (za 28901 RUB).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Maledivy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 28. januára a návrat z Malé (MLE) dňa 15. februára 2015 (34585 RUB).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malé za 28901 RUB (28.01.-15.02.2015)
Viedeň – Malé za 34585 RUB (28.01.-15.02.2015)

Maledivy

Prekrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak aj vzhľadom na počet obyvateľov). Rozkladajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, približne 400 km na juhozápad od “kontinentálnej” Indie a zhruba 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy vytvára takmer 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (iba desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, pôsobivé Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás očakáva na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), kým (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zaisťujú hlavne hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však docestujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov delí od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte aj na maledivské “pomery” rozumnú sumu).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fascinujúcich Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pridať prehliadku nemenej lákavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o čosi viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom späť do Európy znovu z Maledív).

0