VLetenky

Maledivský Gan Island so Sri Lankan Airlines od 507 EUR

Maldives
Scenérie Indického oceánu v podobe tropických Maledív (foto: Alberto Ziveri/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S pozvánkou spoločnosti Sri Lankan Airlines (v spolupráci s partnerskými Qatar Airways z aliancie Oneworld) máte príležitosť odhaliť šarm súostrovia Gan na Maledivách (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na maledivský Gan Island (Addu Atoll) sú v predaji za 507 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.06.-10.07., 16.08.-09.12.2017 a 29.12.2017-03.05.2018, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarfu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice septembra do začiatku decembra 2017 a od začiatku januára do konca apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. septembra a návrat z maledivského Gan Island (MLE) dňa 1. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Gan za 507 EUR (17.09.-01.10.2017)
Budapešť – Gan za 14350 CZK (rezervácia v ČJ)

Maledivy

Čarokrásne Maledivy majú status najmenšej krajiny Ázie (ako podľa rozlohy, tak i vzhľadom na počet obyvateľov). Rozprestierajú sa na juh od indického súostrovia Lakadivy, zhruba 400 km na juhozápad od “pevninskej” Indie a približne 700 km juhozápadne od Srí Lanky. Maledivy tvorí skoro 1200 koralových ostrovov a ostrovčekov, združených do 26 atolov (len desať z nich smú navštevovať turisti). Hlavné mesto tejto ostrovnej krajiny, impresívne Malé, nájdete na úplnom juhu atolu North Malé (región Kaafu). Medzinárodné letisko Malé Intl Airport (MLE) Vás čaká na vedľajšom Hulhullé.

Možnosti dopravy po Maledivách

Pravidelnú leteckú dopravu medzi ostrovmi zaisťujú spoločnosti Maldivian (lietadlami DHC-8) a FlyMe (ATR-42), zatiaľ čo (turistické) charterové lety do jednotlivých (súkromných) “rezortov” zabezpečujú najmä hydroplány Maldivian Air Taxi (DHC-6) a Trans Maldivian Airways (DHC-6). Do mnohých lokalít v neveľkej vzdialenosti od maledivskej metropoly Malé však doputujete aj v oveľa ekonomickejšej verzii – cenovo veľmi dostupnou rýchloloďou, pričom niekoľko ostrovných rezortov oddeľuje od Malé menej ako hodina jazdy (a za niektoré z nich zaplatíte i na maledivské “pomery” rozumný peniaz).

Výlet na Srí Lanku?

Pokiaľ by Vás predsa len náhodou nádherné biele piesočnaté pláže fantastických Maledív po dlhšom čase čase omrzeli, v rámci svojich časových možností skúste pripojiť prehliadku nemenej pútavého súostrovia Srí Lanka. Ceny obojsmerných leteniek na leteckej linke z Malé (MLE) do Colomba (CMB) začínajú (vyššie) nad 100 EUR s China Eastern Airlines (“5th Freedom Flight”), o niečo viac zaplatíte (takisto) pri priamych letoch so spoločnosťami Mihin Lanka, SriLankan Airlines či Korean Air. Ideálnou kombináciou spoločnej návštevy oboch krajín by mohol byť týždeň strávený na Maledivách, s následným týždňovým pobytom na Srí Lanke (a odletom naspäť do Európy znovu z Maledív).

0