VLetenky

Malajzia so Saudiou od 447 EUR

Pulau Rawa
Malajský tropický ostrov Pulau Rawa (foto: Mohd Fazlin Mohd Effendy Ooi/Flickr/CC BY 2.0)

Grandióznu Malajziu máte šancu spoznať aj počas letných prázdnin vďaka ponuke 4-hviezdičkovej leteckej spoločnosti Saudia z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur sa dajú kúpiť za 447 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 16. júna do 24. októbra 2018, ukončenie ciest do 24.10.2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júla s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 18. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kuala Lumpur za 447 EUR (05.07.-18.07.2018)

VIE-KUL
Viedeň, Rakúsko – Kuala Lumpur, Malajzia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť legendárne “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu sveta – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL si možno porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vybrať aj do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vypravíte z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže. O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná časť kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na významné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje hlavne v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a taktiež poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (blízko Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” nesie názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0