VLetenky

Malajzia so Saudiou od 435 EUR

Mantanani Islands
Ostrovná skupina Mantanani Islands na severe malajského Bornea (foto: Eddie Yip/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Šarmantnú Malajziu máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky štvorhviezdičkovej leteckej spoločnosti Saudia z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur kúpite za 435 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty od 10. septembra do 24. októbra 2018, ukončenie ciest do 24.10.2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od polovice septembra do konca októbra 2018).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. septembra (sobota) s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 28. septembra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kuala Lumpur za 435 EUR (15.09.-28.09.2018 / sobota – piatok)

VIE-KUL
Viedeň, Rakúsko – Kuala Lumpur, Malajzia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu planéty – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL i dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL si možno porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené i Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť pevninskej Malajzie

Ak sa vypravíte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná partia kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh natrafíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (blízko Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” nesie pomenovanie Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0