VLetenky

Malajzia s Turkish Airlines od 434 EUR

Kuala Lumpur
Petronas Towers (379 m), do 2004 najvyššia budova sveta (foto: Shubert Ciencia/Flickr/CC BY 2.0)

Geniálnu Malajziu možno objaviť (aj v priebehu letných prázdnin) vďaka ponuke najlepšej európskej aerolinky, tureckého národného dopravcu Turkish Airlines (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur sú v predaji za 434 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým od (začiatku) februára do (konca) októbra 2015 (vrátane obdobia letných prázdnin).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. júla s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 22. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kuala Lumpur za 434 EUR (08.07.-22.07.2015)
Budapešť – Kuala Lumpur za 441 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 444 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 450 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 12651 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť svetoznáme “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vybrať aj do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vyberiete z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, atraktívnymi horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná časť kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh narazíte na významné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje hlavne v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a taktiež poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” má názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0