VLetenky

Malajzia s Qatar Airways od 432 EUR

Pulau Redang
Pulau Redang pri severovýchodnom pobreží Malajzie (foto: Michael Camilleri/Flickr/CC BY 2.0)

Fenomenálnu Malajziu máte príležitosť uvidieť pri využití tarifu najlepšej svetovej aerolinky (podľa Skytrax) – spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur kúpite za 432 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 6. mája do 10. decembra 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 8. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od mája do decembra 2016 okrem odletov cez letné prázdniny).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. júna s návratom z Kuala Lumpur (KUL) do Viedne (VIE) dňa 4. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kuala Lumpur – Viedeň za 432 EUR (20.06.-04.07.2016)
Budapešť – Kuala Lumpur – Viedeň za 455 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kuala Lumpur – Viedeň za 12249 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť kontinentálnej Malajzie

Pokiaľ sa vydáte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná časť pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivejšmi cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska polovica nesie názov Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0