VLetenky

Malajzia s Qatar Airways od 395 EUR

Perhentian Islands
Pulau Perhentian pri severovýchodnom pobreží Malajzie (foto: Gemma Bardsley/Flickr/CC BY 2.0)

Fenomenálnu Malajziu máte šancu spoznať s ponukou najlepšej svetovej aerolinky roku 2015 (podľa rebríčka Skytrax) – spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur sa predávajú za 395 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. októbra do 10. decembra 2016 (s ukončením ciest do 31.01.2017), min. dobu pobytu 4 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 19. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku októbra do konca novembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. októbra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 16. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kuala Lumpur za 395 EUR (02.10.-16.10.2016)
Budapešť – Kuala Lumpur za 10516 CZK (rezervácia v ČJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 126500 HUF (na webe dopravcu v AJ / manuálne zadanie)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť kontinentálnej Malajzie

Pokiaľ sa vydáte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná partia pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polka” má názov Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0