VLetenky

Malajzia s Qatar Airways od 385 EUR

Perhentian Islands
Pulau Perhentian pri severovýchodnom pobreží Malajzie (foto: Nguyễn Thành Lam/Flickr/CC BY 2.0)

Geniálnu Malajziu máte šancu vzhliadnuť vďaka ponuke najlepšej svetovej aerolínie (podľa rebríčka Skytrax) – spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur kúpite za 385 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 21. novembra 2015 do 30. júna 2016 (okrem blackoutu pre odlety v čase 15.12.-30.12.2015 a 01.08.-02.2016 / návraty v dobe 22.12.2015-10.01.2016 a 08.01.-15.02.2016), min. dobu pobytu 4 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete predovšetkým v druhom kvartáli roku 2016 a v obmedzenom množstve aj v prvej polovici decembra 2015 a v druhej polke januára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 12. januára s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 26. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kuala Lumpur za 385 EUR (12.01.-26.01.2016)
Budapešť – Kuala Lumpur za 121900 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Kuala Lumpur za 402 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 407 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 10933 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť legendárne “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL i dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované i Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vybrať i do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vypravíte z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná časť kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh natrafíte na výzanmné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje hlavne v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a taktiež poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polka” má názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0