VLetenky

Malajzia s Etihad Airways od 428 EUR

Pulau Perhentian
Pulau Perhentian pri severovýchodnom pobreží (foto: DTravel AU/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Fenomenálnu Malajziu máte šancu uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnerskými Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur kúpite za 428 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-14.12.2016, 25.12.2016.-06.04.2017 a 16.04.-31.05.2017, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu uvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou “zimných” a veľkonočných sviatkov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. októbra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 19. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kuala Lumpur za 428 EUR (05.10.-19.10.2016)
Viedeň – Kuala Lumpur za 11640 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu sveta – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL i dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL si možno porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať i do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť kontinentálnej Malajzie

Pokiaľ sa vydáte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná partia pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh narazíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polka” nesie pomenovanie Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a späť trvá asi dva dni).

0