VLetenky

Malajzia s Emirates od 403 EUR

Perhentian Island
Súostrovie Pulau Perhentian pri (severo)východnom pobreží Malajzie (foto: Chris/Flickr/CC BY 2.0)

Geniálnu Malajziu máte možnosť spoznať zásluhou ponuky jednej z najlepších svetových aerolínií, dopravcu zo SAE pod názvom Emirates (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do malajského Kuala Lumpur sa predávajú za 288 GBP (alebo v prepočte cca 403 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 9. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) na konci marca 2015 a za neveľký príplatok až do decembra 2015 (vrátane obdobia letných prázdnin – augustových odletov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 31. marca s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 14. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kuala Lumpur za 288 GBP (31.03.-14.04.2015)
Budapešť – Kuala Lumpur za 135200 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Kuala Lumpur za 440 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 451 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kuala Lumpur za 12487 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte príležitosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť kontinentálnej Malajzie

Pokiaľ sa vydáte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná partia pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” má názov Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0