VLetenky

Malajzia s Condor Airlines od 353 EUR

Pulau Redang
Pulau Redang pri východnom pobreží pevniny (foto: Mukherjeesaikat/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Atraktívnu Malajziu máte šancu navštíviť vďaka ponuke nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur kúpite za 353 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra/decembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. novembra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 13. decembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Kuala Lumpur za 353 EUR (21.11.-13.12.2019)

PRG-KUL
Praha, Česko – Kuala Lumpur, Malajzia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť svetoznáme “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu planéty – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojičky však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou.

V rámci KL si máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú položené i Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť pevninskej Malajzie

Ak sa vypravíte z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú výborné podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže.

O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova.

Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná partia kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje najmä v miestnej architektúre).

Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a rovnako poslednými priaznivejšími cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom.

Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (blízko Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” nesie pomenovanie Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0

Add a Comment