VLetenky

Malajzia s British Airways od 375 EUR

Kuala Lumpur
Petronas Towers (379 m) – do roku 2004 najvyššia budova planéty (foto: momo/Flickr/CC BY 2.0)

Fenomenálnu Malajziu možno vzhliadnuť vďaka zaujímavému tarifu spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerským aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do malajského Kuala Lumpur kúpite za 3124 HKD (alebo cca 375 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 9. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas septembra a októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 9. septembra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Kuala Lumpur za 3124 HKD (09.09.-23.09.2015)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť legendárne “dvojčatá” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojičky však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte šancu porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vybrať aj do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vypravíte z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú excelentné podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná časť kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh natrafíte na významné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje najmä v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a taktiež poslednými priaznivými cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” má názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0