VLetenky

Malajzia s British Airways od 334 EUR

Perhentian Islands
Pulau Perhentian pri severovýchodnom pobreží Malajzie (foto: Nguyễn Thành Lam/Flickr/CC BY 2.0)

Geniálnu Malajziu máte šancu uvidieť vďaka zaujímavému tarifu spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerským aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur sa predávajú za 334 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne. Za podobnú sumu možno letieť i z Madridu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne najmä počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Barcelony (BCN) dňa 21. januára s návratom z Kuala Lumpur (KUL) do Viedne (VIE) dňa 1. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Kuala Lumpur – Viedeň za 334 EUR (21.01.-01.02.2016)
Barcelona – Kuala Lumpur – Viedeň za 362 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Kuala Lumpur – Viedeň za 9655 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa dá celkom ekonomicky docestovať z medzinárodného leteckého prístavu v Budapešti, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ryanair prevádzkuje linku z Bratislavy na Barcelona-Girona/Costa Brava Airport. Ďalšou alternatívou ostáva španielsky Vueling z Viedne, z Prahy, z Budapešti i z Krakova alebo Niki/Air Berlin z Viedne.

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair do Barcelony-Girona z Krakova. Wizz Air lieta taktiež z Katovíc na Barcelona-El Prat (BCN).

Malajzia

Impresívna malajská metropola Kuala Lumpur

V celkom pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL i dvojičky však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte príležitosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sa nachádzajú i Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vydať aj do magických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná časť kontinentálnej Malajzie

Pokiaľ sa vyberiete z Kuala Lumpur na sever, natrafíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás očakávajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či kúzelné čajové plantáže. O čosi severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou skvelou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z príjemného Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s pohodovými plážami, pútavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná partia pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh naďabíte na dôležité prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa odzrkadľuje hlavne v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a zároveň brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivejšími cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie skrýva nádherné ostrovy s očarujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fascinujúce Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” má názov Kalimantan). V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0