VLetenky

Malajzia s Air Berlin od 434 EUR

Perhentian Island
Pulau Perhentian pri (severo)východnom pobreží Malajzie (foto: Achilli Family | Journeys/Flickr/CC BY 2.0)

Fenomenálnu Malajziu máte príležitosť vzhliadnuť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air Berlin v spoluprácu s partnerskými Etihad Airways (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do malajského Kuala Lumpur sa dajú kúpiť za 434 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 07.09.-10.12.2015 a 08.01.-18.03.2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 3. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v obmedzenom množstve) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 9. septembra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Kuala Lumpur za 434 EUR (09.09.-23.09.2015)
Praha – Kuala Lumpur za 451 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Praha – Kuala Lumpur za 467 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Kuala Lumpur za 12521 CZK (rezervácia v ČJ)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku rušnom a pulzujúcom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť svetoznáme “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu na svete – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL i dvojčatá však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou. V rámci KL máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované i Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vypraviť aj do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vyberiete z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže. O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája zrejme to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova. Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a zároveň výhodnou duty-free zónou).

Južná časť kontinentálnej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh natrafíte na významné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje hlavne v miestnej architektúre). Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a taktiež poslednými priaznivejšími cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom. Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polka” má názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej. Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni).

0