VLetenky

Madrid s Ryanair za 56 EUR

Castilla-La Mancha
Neuveriteľne fotogenické kastílske historické mesto Cuenca (foto: Tomás Fano/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na jarnú návštevu (nielen) grandiózneho hlavného mesta Španielska máte príležitosť využiť budúce priame pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Spiatočné letenky do španielskeho Madridu sa dajú kúpiť za 56 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 22. apríla s návratom zo španielskeho Madridu (MAD) dňa 6. mája 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období (t.j. v priebehu apríla/mája 2015) bude k dispozícii za relatívne neveľký príplatok.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Madrid za 56 EUR (22.04.-06.05.2015)

Madrid a širšie okolie (Kastílsko)

Vo fenomenálnom Madride si určite nenechajte ujsť svetoznámu umeleckú galériu Prado a legendárny futbalový “kotol” Realu Madrid – obrovitý Estadium Santiago Bernabéu s kapacitou 85000 divákov (v ideálnom prípade počas duelu Primera División či Ligy Majstrov). Medzi veľmi pôsobivé architektonické výtvory sa takisto radia prekrásny Kráľovský palác (Palacio Real). V rušnej španielskej metropole naďabíte na vcelku veľkú koncentráciu rôznych múzeí, galérií a parkov. Oplatí sa vzhliadnuť i botanická či zoologická záhrada a viaceré rozľahlé námestia (Plaza).

Magické Kastílsko

Nielen v centrálnej partii Španielska (Kastílsku) – najmä v oblastiach Castilla y León a Castilla-La Mancha (v blízkosti Madridu excelentná provincia Guadalajara) – nájdete obrovské množstvo nádherných hradov a zámkov. Z impresívnej španielskej metropoly si skúste odskočiť na príjemný výlet do susedných historických miest ako Segovia (s čarovným zámočkom a rímskym akvaduktom), Ávila (s gigantickými mestskými hradbami) či Toledo (nezaubnuteľná atmosféra).

Vynikajúca Segovia (Castilla y León)

V sídle provincie Segovia – rovnomennom historickom meste, narazíte na historický akvadukt z obdobia Rímskej ríše a na čarovný Alcázar de Segovia. Tento okúzľujúci zámoček bol postavený na mieste predchádzajúcich arabských či rímskych pevností (a spolu s bavorským Schloss Neuschwanstein poslúžil ako predloha k rozprávkovému Cinderella Castle v Disneylande).

Monumentálna opevnená Ávila (Castilla y León)

Popri očarujúcom stredovekom zámočku v Segovii nevynechajte v regióne Castilla y León fascinujúce historické mesto Ávila obohnané dookola masívnym opevneným múrom z 11. storočia. Samotné hradby obsahujú 88 polkruhových strážnych veží, 9 brán, majú priemernú šírku okolo 3 m, výšku asi 9 m a sú pre návštevníkov prístupné približne polovicou svojej celkovej dĺžky.

Multikultúrne Toledo (Castilla-La Mancha)

V úžasnej oblasti Castilla-La Mancha sa budete mať možnosť bližšie zoznámiť s fantastickým historickým Toledom alias “Ciudad de las tres culturas” – mestom troch kultúr (kresťanskej, židovskej a moslimskej). Pokiaľ sa vydáte z Toleda smerom na východ po prúde tisíckilometrovej rieky Tajo, vlievajúcej sa do Atlantiku v portugalskom Lisabone, v oblasti nádrže Embalse de Castrejón uvidíte neskutočne fotogenickú krajinku s názvom Las Barrancas de Burujón.

Z Madridu ďalej (nielen) do Latinskej Ameriky?

Famózny Madrid tvorí leteckú bránu do španielsky hovoriacich krajín Severnej a Južnej Ameriky, kde sa dajú zaradiť z pevninskej partie amerického kontinentu s výnimkou Brazílie všetky štáty od Mexika až po Argentínu (plus niekoľko ostrovov v Karibiku). Ceny leteniek zo španielskych letísk predovšetkým do Latinskej Ameriky sú často v porovnaní s inými európskymi leteckými prístavmi rozumnejšie.

0