VLetenky

Madrid s Ryanair od 64 EUR

Toledo
Magické “Mesto troch kultúr” Toledo na brehoch rieky Tajo (foto: Boris Kasimov/Flickr/CC BY 2.0)

K cestám (nielen) do excelentného hlavného mesta Španielska možno využiť aj novú linku leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do španielskeho Madridu sa dajú kúpiť za 64 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas apríla a mája 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 20. mája s návratom zo španielskeho Madridu (MAD) dňa 27. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Madrid za 64 EUR (20.05.-27.05.2015)

Nové spojenie Slovenska s Madridom

Priama linka leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy (BTS) do španielskeho Madridu (MAD) bude prevádzkovaná od budúceho letného letového poriadku, t.j. od 30. marca 2015 s troma týždennými rotáciami (1-3-5–, t.j. s letovými dňami pondelok, streda a piatok) s letovými časmi BTS-MAD 10:20-13:20 (FR 2516), resp. opačným smerom MAD-BTS 06:55-09:55 (FR 2515).

Madrid a širšie okolie (Kastílsko)

Vo fenomenálnom Madride si určite nenechajte ujsť svetoznámu umeleckú galériu Prado a preslávený futbalový “kotol” Realu Madrid – obrovitý Estadium Santiago Bernabéu s kapacitou 85000 divákov (v ideálnom prípade počas duelu Primera División či Ligy Majstrov). Medzi veľmi pôsobivé architektonické výtvory sa takisto radia prekrásny Kráľovský palác (Palacio Real). V rušnej španielskej metropole naďabíte na vcelku veľkú koncentráciu rôznych múzeí, galérií a parkov. Oplatí sa vzhliadnuť i botanická či zoologická záhrada a viaceré rozľahlé námestia (Plaza).

Magické Kastílsko

Nielen v centrálnej partii Španielska (Kastílsku) – najmä v oblastiach Castilla y León a Castilla-La Mancha (v blízkosti Madridu vynikajúca provincia Guadalajara) – nájdete obrovské množstvo prekrásnych hradov a zámkov. Z impresívnej španielskej metropoly si skúste odskočiť na príjemný výlet do susedných historických miest ako Segovia (s čarovným zámočkom a rímskym akvaduktom), Ávila (s gigantickými mestskými hradbami) či Toledo (neopakovateľná atmosféra).

Výborná Segovia (Castilla y León)

V sídle provincie Segovia – rovnomennom historickom meste, natrafíte na historický akvadukt z obdobia Rímskej ríše a na čarovný Alcázar de Segovia. Tento okúzľujúci zámoček bol postavený na mieste predchádzajúcich arabských či rímskych pevností (a spolu s bavorským Schloss Neuschwanstein poslúžil ako predloha k rozprávkovému Cinderella Castle v Disneylande).

Monumentálna opevnená Ávila (Castilla y León)

Popri očarujúcom stredovekom zámočku v Segovii neobíďte v regióne Castilla y León fascinujúce historické mesto Ávila obohnané dookola masívnym opevneným múrom z 11. storočia. Samotné hradby obsahujú 88 polkruhových strážnych veží, 9 brán, majú priemernú šírku okolo 3 m, výšku asi 9 m a sú pre návštevníkov prístupné približne polovicou svojej celkovej dĺžky.

Multikultúrne Toledo (Castilla-La Mancha)

V úžasnej oblasti Castilla-La Mancha sa budete mať možnosť bližšie zoznámiť s fantastickým historickým Toledom alias “Ciudad de las tres culturas” – mestom troch kultúr (kresťanskej, židovskej a moslimskej). Pokiaľ sa vydáte z Toleda smerom na východ po prúde tisíckilometrovej rieky Tajo, vlievajúcej sa do Atlantiku v portugalskom Lisabone, v oblasti nádrže Embalse de Castrejón uvidíte neuveriteľne fotogenickú krajinku pod názvom Las Barrancas de Burujón.

Z Madridu ďalej (nielen) do Latinskej Ameriky?

Famózny Madrid tvorí leteckú bránu do španielsky hovoriacich krajín Severnej a Južnej Ameriky, kde sa dajú zaradiť z kontinentálnej partie amerického svetadielu s výnimkou Brazílie všetky štáty od Mexika až po Argentínu (plus niekoľko ostrovov v Karibiku). Ceny leteniek zo španielskych letísk hlavne do Latinskej Ameriky sú často v porovnaní s inými európskymi leteckými prístavmi výrazne priaznivejšie.

0