VLetenky

Madrid s Ryanair od 57 EUR

Castilla-La Mancha
Neskutočne fotogenické kastílske historické mesto Cuenca (foto: Toni Rodrigo/Flickr/CC BY 2.0)

Na letnú návštevu (nielen) fenomenálneho hlavného mesta Španielska máte šancu využiť priame pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Ryanair z bratislavského letiska.

Spiatočné letenky do španielskeho Madridu sa predávajú za 57 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 3. júna s návratom zo španielskeho Madridu (MAD) dňa 12. júna 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období (t.j. v prvej polovici júna 2015) bude k dispozícii za relatívne neveľký príplatok.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Madrid za 57 EUR (03.06.-12.06.2015)

Madrid a širšie okolie (Kastílsko)

V geniálnom Madride si istotne nenechajte ujsť preslávenú umeleckú galériu Prado a preslávený futbalový “kotol” Realu Madrid – obrovský Estadium Santiago Bernabéu s kapacitou 85000 divákov (v ideálnom prípade počas zápasu Primera División či Ligy Majstrov). Medzi veľmi impresívne architektonické výtvory sa taktiež zaraďujú nádherný Kráľovský palác (Palacio Real). V pulzujúcej španielskej metropole natrafíte na celkom veľkú koncentráciu rozličných múzeí, galérií a parkov. Oplatí sa uvidieť aj botanická či zoologická záhrada a viaceré rozľahlé námestia (Plaza).

Dramatické Kastílsko

Nielen v centrálnej časti Španielska (Kastílsku) – hlavne v oblastiach Castilla y León a Castilla-La Mancha (v blízkosti Madridu vynikajúca provincia Guadalajara) – nájdete gigantické množstvo prekrásnych hradov a zámkov. Z pôsobivej španielskej metropoly si skúste odskočiť na pohodový výlet do susedných historických miest ako Segovia (s kúzelným zámočkom a rímskym akvaduktom), Ávila (s monumentálnymi mestskými hradbami) či Toledo neopakovateľná atmosféra).

Excelentná Segovia (Castilla y León)

V sídle provincie Segovia – rovnomennom historickom meste, naďabíte na historický akvadukt z obdobia Rímskej ríše a na kúzelný Alcázar de Segovia. Tento očarujúci zámoček bol vybudovaný na mieste predchádzajúcich arabských či rímskych pevností (a spolu s bavorským Schloss Neuschwanstein poslúžil ako predloha k rozprávkovému Cinderella Castle v Disneylande).

Obrovitá opevnená Ávila (Castilla y León)

Popri okúzľujúcom stredovekom zámočku v Segovii nevynechajte v regióne Castilla y León fantastické historické mesto Ávila obohnané dookola masívnym opevneným múrom z 11. storočia. Samotné hradby obsahujú 88 polkruhových strážnych veží, 9 brán, majú priemernú šírku okolo 3 m, výšku asi 9 m a sú pre návštevníkov prístupné zhruba polovicou svojej celkovej dĺžky.

Multikultúrne Toledo (Castilla-La Mancha)

V skvelej oblasti Castilla-La Mancha sa budete mať príležitosť bližšie zoznámiť s fascinujúcim historickým Toledom alias “Ciudad de las tres culturas” – mestom troch kultúr (kresťanskej, židovskej a moslimskej). Ak sa vyberiete z Toleda smerom na východ po prúde tisíckilometrovej rieky Tajo, vlievajúcej sa do Atlantiku v portugalskom Lisabone, v oblasti nádrže Embalse de Castrejón vzhliadnete nesmierne fotogenickú krajinku pod názvom Las Barrancas de Burujón.

Z Madridu ďalej (nielen) do Latinskej Ameriky?

Znamenitý Madrid vytvára leteckú bránu do španielsky hovoriacich krajín Severnej a Južnej Ameriky, kde možno zaradiť z pevninskej časti amerického kontinentu s výnimkou Brazílie všetky štáty od Mexika až po Argentínu (plus niekoľko ostrovov v Karibiku). Ceny leteniek zo španielskych letísk predovšetkým do Latinskej Ameriky sú často v porovnaní s inými európskymi leteckými prístavmi priaznivejšie.

0