VLetenky

Madrid s Ryanair od 50 EUR

Castilla-La Mancha
Toledo – “Mesto troch kultúr” na brehoch rieky Tajo (foto: Davidlohr Bueso/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu (nielen) geniálneho hlavného mesta Španielska (v zimnom čase) máte šancu využiť priame pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Ryanair z bratislavského letiska.

Spiatočné letenky do španielskeho Madridu sa predávajú za 50 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 3. februára s návratom zo španielskeho Madridu (MAD) dňa 10. februára 2016.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov nájdete v podobnom časovom období (t.j. počas februára 2016) a za relatívne neveľký príplatok i v priebehu zimného letového poriadku.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Madrid za 50 EUR (03.02.-10.02.2016)

Madrid a širšie okolie (Kastílsko)

Vo fenomenálnom Madride si určite nenechajte ujsť svetoznámu umeleckú galériu Prado a legendárny futbalový “kotol” Realu Madrid – gigantický Estadium Santiago Bernabéu s kapacitou 85000 divákov (v ideálnom prípade počas zápasu Primera División či Ligy Majstrov). Medzi veľmi pôsobivé architektonické výtvory sa takisto radia prekrásny Kráľovský palác (Palacio Real). V rušnej španielskej metropole naďabíte na vcelku veľkú koncentráciu rôznych múzeí, galérií a parkov. Oplatí sa vzhliadnuť i botanická či zoologická záhrada a viaceré rozľahlé námestia (Plaza).

Magické Kastílsko

Nielen v centrálnej partii Španielska (Kastílsku) – najmä v oblastiach Castilla y León a Castilla-La Mancha (v blízkosti Madridu výboná provincia Guadalajara) – nájdete obrovské množstvo nádherných hradov a zámkov. Z impresívnej španielskej metropoly si skúste odskočiť na príjemných výlet do susedných historických miest ako Segovia (s čarovným zámočkom a rímskym akvaduktom), Ávila (s monumentálnymi mestskými hradbami) či Toledo (nezabudnuteľná atmosféra).

Excelentná Segovia (Castilla y León)

V sídle provincie Segovia – rovnomennom historickom meste, natrfaíte na historický akvadukt z obdobia Rímskej ríše a na čarovný Alcázar de Segovia. Tento okúzľujúci zámoček bol postavený na mieste predchádzajúcich arabských či rímskych pevností (a spolu s bavorským Schloss Neuschwanstein poslúžil ako predloha k rozprávkovému Cinderella Castle v Disneylande).

Gigantická opevnená Ávila (Castilla y León)

Popri očarujúcom stredovekom zámočku v Segovii neobíďte v regióne Castilla y León fascinujúce historické mesto Ávila obohnané dookola masívnym opevneným múrom z 11. storočia. Samotné hradby obsahujú 88 polkruhových strážnych veží, 9 brán, majú priemernú šírku okolo 3 m, výšku asi 9 m a sú pre návštevníkov prístupné približne polovicou svojej celkovej dĺžky.

Multikultúrne Toledo (Castilla-La Mancha)

V úžasnej oblasti Castilla-La Mancha sa budete mať možnosť bližšie zoznámiť s fantastickým historickým Toledom alias “Ciudad de las tres culturas” – mestom troch kultúr (kresťanskej, židovskej a moslimskej). Pokiaľ sa vydáte z Toleda smerom na východ po prúde tisíckilometrovej rieky Tajo, vlievajúcej sa do Atlantiku v portugalskom Lisabone, v oblasti nádrže Embalse de Castrejón uvidíte neskutočne fotogenickú krajinku s názvom Las Barrancas de Burujón.

Z Madridu ďalej (nielen) do Latinskej Ameriky?

Famózny Madrid tvorí leteckú bránu do španielsky hovoriacich krajín Severnej a Južnej Ameriky, kde sa dajú zaradiť z kontinentálnej partie amerického svetadielu s výnimkou Brazílie všetky štáty od Mexika až po Argentínu (plus niekoľko ostrovov v Karibiku). Ceny leteniek zo španielskych letísk predovšetkým do Latinskej Ameriky sú často v porovnaní s inými európskymi leteckými prístavmi výhodnejšie.

0