VLetenky

Madagaskar s Turkish Airlines od 584 EUR

Nosy Be
Fotogenický tropický ostrovček Nosy Komba v Indickom oceáne (foto: Steve/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vypraviť sa odhaľovať (pred masovým turizmom) ukryté krásy obrovitého Madagaskaru v Indickom oceáne možno s Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti i ďalších letísk v regióne).

Spiatočné letenky na Madagaskar sa predávajú za 584 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Z Prahy možno letieť za 615 EUR a z Viedne za 636 EUR.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 14. decembra 2015 do 12. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 17.12.-27.12.2015), min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z uvedeného cestovného obdobia) a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu januára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. januára s návratom z Antananarivo (TNR) dňa 21. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Antananarivo za 584 EUR (06.01.-21.01.2016)
Budapešť – Antananarivo za 615 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Antananarivo za 623 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Antananarivo za 16661 CZK (rezervácia v ČJ)

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho svetadielu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, famózne Seychely smerom na sever, ako aj dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku pohodové a znesiteľné klimatické podmienky v podstate počas celého roka.

Vynikajúce pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa radíte k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a pôvabnú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rôznych typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a neskutočne magickými vodopádmi.

0