VLetenky

Madagaskar s Qatar Airways od 599 EUR

Île aux Nattes
Madagaskarský tropický ostrov Île aux Nattes (foto: Antony Stanley/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vypraviť sa odhaľovať (pred masovým turizmom) ukryté krásy obrovitého Madagaskaru v Indickom oceáne máte príležitosť so spoločnosťou Qatar Airways / Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do madagaskarskej metropoly Antananarivo sa predávajú za 599 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-26.10., 30.10.-11.12.2019, 09.01.-01.04. a 17.04.-31.05.2020, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 24. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. novembra s návratom z madagaskarského Antananarivo (TNR) dňa 19. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Antananarivo za 599 EUR (05.11.-19.11.2019)

BUD-TNR
Budapešť, Maďarsko – Antananarivo, Madagaskar (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, znamenité Seychely smerom na sever, ako aj dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku pohodové a znesiteľné klimatické podmienky v podstate počas celého roka.

Vynikajúce pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a príťažlivú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rôznych typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a nesmierne magickými vodopádmi.

0

Add a Comment