VLetenky

Madagaskar s Meridianou od 396 EUR

Nosy Be
Tropický ostrov Nosy Iranja v Indickom oceáne (foto: tato grasso/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Vypraviť sa objavovať skryté prírodné bohatstvo gigantického Madagaskaru v Indickom oceáne máte príležitosť s talianskou leteckou spoločnosťou Meridiana (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na tropické súostrovie Nosy Be (na severozápade Madagaskaru) sa dajú kúpiť za 396 EUR s odletom z talianskeho veľkomesta Miláno.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 7 dní a predaj do do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od konca mája do konca októbra 2016 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech bude napr. odlet z talianskeho Milána (MXP) dňa 3. júla s návratom z madagaskarského Nosy Be (NOS) dňa 18. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Miláno – Nosy Be za 396 EUR (03.07.-18.07.2016)
Miláno – Nosy Be za 10751 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Milána

Low costové spojenie nášho regiónu s Milánom zaisťujú najmä ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair(om) na letisko Miláno-Bergamo doputujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova, kým s konkurenčným Wizz Air z Košíc, z českej Prahy a zo sliezskych Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport docestujete s Wizz Air z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú obyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (aj najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou alternatívou môže byť nízkonákladovka Easy Jet z Prahy.

Madagaskar

Pôsobivý 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou takmer 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás čaká v pôvabnom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho oddeľuje (skoro 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa radia Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, znamenité Seychely smerom na sever, ako i magický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Runé miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás očakáva v jeho v centrálnej časti – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú celkom príjemné a znesiteľné klimatické podmienky prakticky v priebehu celého roka.

Výborné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa zaraďujete k milovníkom prekrásnych pláží Indického oceánu, určite neostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Istotne si nenechajte ujsť majestátny ostrov Nosy Be, položený v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v relatívne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží natrafíte na impozantnú Avenue des baobabs a príťažlivú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fascinujúca fauna a flóra chránená vo výnimočných národných parkoch

Úžasné ukážky jedinečnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Mimoriadny národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, viac ako 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, vyše 50 rozličných typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží legendárneho madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a nesmierne dramatickými vodopádmi.

0