VLetenky

Madagaskar s LOT Polish Airlines od 378 EUR

Île aux Nattes
Tropický ostrov Île aux Nattes v Indickom oceáne (foto: JialiangGao/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na gigantický Madagaskar v Indickom oceáne sa možno vybrať s last minute ponukou charterových leteniek na palube Boeingu B788 Dreamliner spoločnosti LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Madagaskar sú k dispozícii za 1699 PLN (alebo v prepočte cca 378 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 12. decembra a návratom z madagaskarskej metropoly Antananarivo (TNR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 26. decembra 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Antananarivo za 1699 PLN (12.12.-26.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov modrej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho svetadielu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, famózne Seychely smerom na sever, ako aj dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku príjemné a znesiteľné klimatické podmienky v podstate počas celého roka.

Excelentné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa radíte k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní najmä v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a pôvabnú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rôznych typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a neskutočne magickými vodopádmi.

0