VLetenky

Madagaskar s Blue Panorama Airlines od 441 EUR

Nosy Be
Madagaskarský tropický ostrov Nosy Iranja v Indickom oceáne (foto: tatogra/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vyrazit objavovať krásy atraktívneho súostrovia Nosy Be v Indickom oceáne máte šancu pri využití last minute ponuky priamych charterových letov so spoločnosťou Blue Panorama Airlines z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na Nosy Be sú k dispozícii za 1895 PLN (alebo cca 441 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 6. decembra a návratom z madagaskarského Nosy Be (NOS) dňa 14. decembra 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za rovnakú cenu) môže byť odlet z poľskej Varšavy (WAW) dňa 6. decembra a návrat z madagaskarského Nosy Be (NOS) dňa 21. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Varšava – Nosy Be za 1895 PLN / 441 EUR (06.12.-14.12.2018)
Varšava – Nosy Be za 1895 PLN / 441 EUR (06.12.-21.12.2018)

Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-NOS
Varšava, Poľsko – Nosy Be, Madagaskar (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, znamenité Seychely smerom na sever, ako i dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú celkom príjemné a znesiteľné klimatické podmienky podstate počas celého roka.

Excelentné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom prekrásnych pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a pôvabnú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrcholom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rôznych typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a neskutočne magickými vodopádmi.

0