VLetenky

Madagaskar s Blue Panorama Airlines od 347 EUR

Nosy Be
Tropický ostrov Nosy Iranja v Indickom oceáne (foto: tato grasso/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Vyrazit odhaľovať krásy atraktívneho súostrovia Nosy Be v Indickom oceáne máte možnosť s last minute ponuke priamych charterových letov so spoločnosťou Blue Panorama Airlines z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na Nosy Be sú k dispozícii za 1499 PLN (alebo cca 347 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 22. novembra a návratom z madagaskarského Nosy Be (NOS) dňa 30. novembra 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za rovnakú cenu) môže byť odlet z poľskej Varšavy (WAW) dňa 22. novembra a návrat z madagaskarského Nosy Be (NOS) dňa 7. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Varšava – Nosy Be za 1499 PLN / 347 EUR (22.11.-30.11.2018)
Varšava – Nosy Be za 1499 PLN / 347 EUR (22.11.-07.12.2018)

Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-NOS
Varšava, Poľsko – Nosy Be, Madagaskar (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Madagaskar

Pôsobivý 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou takmer 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov modrej planéty, Vás čaká v pôvabnom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho oddeľuje (skoro 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa radia Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, famózne Seychely smerom na sever, ako aj magický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Rušné miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás očakáva v jeho v centrálnej časti – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku pohodové a znesiteľné klimatické podmienky prakticky v priebehu celého roka.

Excelentné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa zaraďujete k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, určite neostanete sklamaní najmä v severnej polovici ostrova. Istotne si nenechajte ujsť majestátny ostrov Nosy Be, položený v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v relatívne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží natrafíte na impozantnú Avenue des baobabs a príťažlivú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fascinujúca fauna a flóra chránená vo výnimočných národných parkoch

Úžasné ukážky jedinečnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Mimoriadny národný park Andringitra s druhým najvyšším vrcholom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, viac ako 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, vyše 50 rozličných typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží legendárneho madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a nesmierne dramatickými vodopádmi.

0