VLetenky

Madagaskar s Air Seychelles za 704 EUR

Nosy Be
Idylický tropický ostrov Nosy Be v Indickom oceáne (foto: Saidfaid/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vydať sa odhaľovať (pred masovým turizmom) ukryté krásy obrovitého Madagaskaru v Indickom oceáne máte šancu so spoločnosťou Air Seychelles v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Madagaskar sú v predaji za 704 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 31.12.-02.07. a 16.08.-18.12., min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu nájdete (s odletmi) v čase od konca augusta do polovice decembra 2015 (a za o pár EUR nižšiu sumu aj v prvých mesiacoch roka 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 8. októbra s návratom z Antananarivo (TNR) dňa 21. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Antananarivo za 704 EUR (08.10.-21.10.2015)
Praha – Antananarivo za 704 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Antananarivo za 19252 CZK (rezervácia v ČJ)

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov modrej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho svetadielu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, famózne Seychely smerom na sever, ako aj dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku pohodové znesiteľné klimatické podmienky v podstate počas celého roka.

Excelentné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa radíte k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní najmä v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a pôvabnú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rozličných typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a neuveriteľne magickými vodopádmi.

0