VLetenky

Madagaskar s Air France od 718 EUR

Nosy Be
Ostrov Nosy Iranja v Indickom oceáne (foto: Moongateclimber/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vybrať sa objavovať (pred masovým turizmom) skryté krásy gigantického Madagaskaru v Indickom oceáne možno s Air France v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na východoafrické súostrovie Madagaskar (do Antananarivo) sa predávajú za 718 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. septembra 2015 do 30. júna 2016 (s výnimkou blackoutu 22.12.-31.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu prvej polky roku 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 3. marca s návratom z Antananarivo (TNR) dňa 18. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Antananarivo za 718 EUR (03.03.-18.03.2016)
Praha – Antananarivo za 736 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Antananarivo za 746 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Antananarivo za 19953 CZK (rezervácia v ČJ)

Madagaskar

Pôsobivý 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou takmer 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov modrej planéty, Vás čaká v pôvabnom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho oddeľuje (skoro 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa radia Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, znamenité Seychely smerom na sever, ako i magický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Rušné miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás očakáva v jeho v centrálnej časti – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú celkom príjemné a znesiteľné klimatické podmienky prakticky počas celého roka.

Excelentné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa zaraďujete k milovníkom prekrásnych pláží Indického oceánu, určite neostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Istotne si nenechajte ujsť majestátny ostrov Nosy Be, položený v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v relatívne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží natrafíte na impozantnú Avenue des baobabs a príťažlivú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fascinujúca fauna a flóra chránená vo výnimočných národných parkoch

Úžasné ukážky jedinečnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Mimoriadny národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, viac ako 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, vyše 50 rozličných typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží svetoznámeho madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a nesmierne dramatickými vodopádmi.

0