VLetenky

Madagaskar s Air France od 597 EUR

Nosy Iranja
Atraktívny madagaskarský tropický ostrov Nosy Iranja (foto: John Crane/Flickr/CC BY 2.0)

Vyraziť odhaľovať (pred masovým turizmom) ukryté krásy gigantického Madagaskaru v Indickom oceáne máte príležitosť so spoločnosťou Air France / Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do madagaskarskej metropoly Antananarivo kúpite za 597 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 24.10.-15.12.2019 a 01.01.-30.06.2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 21. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od decembra 2019 do júna 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. januára s návratom z madagaskarského Antananarivo (TNR) dňa 24. januára 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antananarivo za 597 EUR (10.01.-24.01.2020)

VIE-TNR
Viedeň, Rakúsko – Antananarivo, Madagaskar (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Madagaskar

Impresívny 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou skoro 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás očakáva v príťažlivom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho delí (takmer 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa zaraďujú Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, znamenité Seychely smerom na sever, ako i dramatický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Pulzujúce miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás čaká v jeho v centrálnej partii – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú vcelku pohodové a znesiteľné klimatické podmienky v podstate počas celého roka.

Vynikajúce pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom nádherných pláží Indického oceánu, istotne nezostanete sklamaní hlavne v severnej polovici ostrova. Určite si nenechajte ujsť impozantný ostrov Nosy Be, situovaný v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v pomerne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží naďabíte na majestátnu Avenue des baobabs a príťažlivú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fantastická fauna a flóra chránená v mimoriadnych národných parkoch

Skvelé ukážky unikátnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Výnimočný národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, vyše 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, viac ako 50 rôznych typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží presláveného madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a neskutočne magickými vodopádmi.

0

Add a Comment