VLetenky

Madagaskar s Air France od 569 EUR

Nosy Iranja
Atraktívny madagaskarský tropický ostrov pod názvom Nosy Iranja (foto: aga2rk/Pixabay/CC0)

Vyraziť objavovať (pred masovým turizmom) skryté krásy gigantického Madagaskaru v Indickom oceáne máte možnosť so spoločnosťou Air France / Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do madagaskarskej metropoly Antananarivo kúpite za 569 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 19.02.-30.06. a 16.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od februára do júna 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Madagaskar nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. marca s návratom z madagaskarského Antananarivo (TNR) dňa 20. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antananarivo za 569 EUR (06.03.-20.03.2020)

VIE-TNR
Viedeň, Rakúsko – Antananarivo, Madagaskar (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Madagaskar

Pôsobivý 22-miliónový Madagaskar, s rozlohou takmer 600 tisíc km² štvrtý najväčší ostrov našej planéty, Vás čaká v pôvabnom Indickom oceáne, pričom od vlastného čierneho kontinentu ho oddeľuje (skoro 500 km široký) Mozambický prieliv. K jeho susedom sa radia Mozambik, Komorské ostrovy a francúzske Mayotte na západe, famózne Seychely smerom na sever, ako aj magický Maurícius a francúzsky ostrov Réunion na východe. Rušné miliónové Antananarivo, hlavné mesto Madagaskaru, Vás očakáva v jeho v centrálnej časti – v nadmorskej výške 1276 m, čoho výsledkom sú celkom príjemné a znesiteľné klimatické podmienky prakticky v priebehu celého roka.

Výborné pobrežie a ostrovy Indického oceánu

Ak sa zaraďujete k milovníkom prekrásnych pláží Indického oceánu, určite nezostanete sklamaní najmä v severnej polovici ostrova. Istotne si nenechajte ujsť majestátny ostrov Nosy Be, položený v najsevernejšej provincii Antsiranana či fotogenické ostrovčeky Île Sainte-Marie a Île aux Nattes v regióne Toamasina (v relatívne neveľkej vzdialenosti od rovnomenného sídla tejto provincie). Neďaleko mesta Morondava na západnom pobreží natrafíte na impozantnú Avenue des baobabs a pôvabnú krasovú oblasť Tsingy de Bemaraha (národný park s priľahlou prírodnou rezerváciou).

Fascinujúca fauna a flóra chránená vo výnimočných národných parkoch

Úžasné ukážky jedinečnej madagaskarskej fauny a flóry nájdete na juhu krajiny – v oblasti, kde ju pretína Obratník Kozorožca. Mimoriadny národný park Andringitra s druhým najvyšším vrchom Madagaskaru Pic Boby (2658 m) obsahuje strmé horské hrebene, hlboké rokliny, scénické jazerá, viac ako 100 druhov príslušníkov vtáčej ríše, vyše 50 rozličných typov žiab a samozrejme niekoľko endemitických odnoží svetoznámeho madagakarského lemura. Krásou vôbec nezaostáva ani susedný národný park Isalo s hlboko zarezanými kaňonmi a nesmierne dramatickými vodopádmi.

0

Add a Comment