VLetenky

Macedónsko s Wizz Air za 20 EUR

Pelister N.P.
Národný park Pelister na juhozápade (foto: MartinDimitrievski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pri využití priameho spojenia leteckej spoločnosti Wizz Air z Bratislavy máte možnosť spoznať krásy cestovateľsky (trošku neprávom) nedoceneného Macedónska (aj na “predĺžený víkend”).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do macedónskeho hlavného mesta Skopje sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú sumu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára 2017 – s väčším výberom termínov za najnižšiu cenu pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Macedónska nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. januára (štvrtok poobede) a návrat zo Skopje (SKP) dňa 22. januára 2017 (nedeľa poobede).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Skopje za 20 EUR (19.01.-22.01.2017)

Macedónsko

Znamenité Macedónsko zaberá na (pomerne hornatom) Balkánskom polostrove územie s rozlohou vyše 25 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska), kde žijú vyše 2 milióny obyvateľov. Susedmi sú Srbsko a Kosovo na severe, východnú hranicu zdieľa s Bulharskom, hraničné pásmo na juhu si delí s Gréckom a hraničnú líniu na západe spravuje spolu s Albánskom.

Úžasné horské scenérie s fotogenickými tieňavami a dramatickými skalnými kláštormi

Hlavné mesto tohto pôvabného balkánskeho štátu, príťažlivé polmiliónové Skopje, nájdete v severnej partii Macedónska v údolí rieky Vardar. Určite neobíďte hlboký kaňon Matka a očarujúce jazero s tým istým názvom, kde Vás očakávajú i fantastické skalné kláštory (Matka, opátstvo sv. Mikuláša či kláštor sv. Andreja). Majestátny masív Korab (2764 m), najvyšší vrch krajiny, tróni v hraničnej oblasti medzi Macedónskom a Albánskom (trojmedzie s Kosovom leží od hlavného vrcholu iba asi 10 km).

Prekrásne jazerá

Istotne si nenechajte ujsť neďaleko sa rozkladajúci pôsobivý národný park Mavrovo (situovaný okolo rovnomenného jazera), kde narazíte v chladnejších mesiacoch na výborné podmienky na lyžovanie a pestovanie ostatných zimných športov. Zrejme na najscénickejšiu časť Macedónska naďabíte v okolí čarokrásneho jazera Ohrid (Ochrid) na juhozápade Macedónska, v blízkosti mesta rovnakého názvu a súčasne aj albánskej hranice (príjemné mestečko Pogradec).

Ostatné cestovateľské špeciality

Ďalšia skvelá vodná plocha v tomto kúte krajiny, očarujúce jazero Prespa, leží medzi kúzelnými národnými parkmi Galičica N.P. (s najvyššou horou Magaro 2254 m) a Pelister N.P. (najvyšší vrch Pelister 2601 m). O čosi severnejšie, v neveľkej vzdialenosti od štvrtého najväčšieho macedónskeho sídla Prilep uvidíte fascinujúci kláštor Treskavec, skrytý pod vrcholom Zlatovrvu. V zimnom období máte zas naopak šancu si schuti zalyžovať v okolí blízkeho Kruševa.

0