VLetenky

Macedónsko s Wizz Air od 30 EUR

Matka
Kaňon Matka blízko macedónskej metropoly Skopje (foto: Rašo/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pri využití zánovného spojenia leteckej spoločnosti Wizz Air z Bratislavy máte šancu objaviť krásy cestovateľsky (trochu neprávom) nedoceneného Macedónska.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do macedónskeho hlavného mesta Skopje sa dajú kúpiť za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 20 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým s odletom v septembri / návratom v októbri 2016 – s väčším výberom termínov za najnižšiu cenu pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Macedónska nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 26. septembra a návrat zo Skopje (SKP) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 3. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Skopje za 30 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (26.09.-03.10.2016 / manuálne zadanie)

Macedónsko

Famózne Macedónsko zaberá na (relatívne hornatom) Balkánskom polostrove územie s rozlohou viac ako 25 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska), kde žijú viac ako 2 milióny obyvateľov. Susedmi sú Srbsko a Kosovo na severe, východnú hranicu si delí s Bulharskom, hraničné pásmo na juhu zdieľa s Gréckom a hraničnú líniu na západe spravuje spolu s Albánskom.

Skvelé horské scenérie s fotogenickými tieňavami a magickými skalnými kláštormi

Hlavné mesto tohto príťažlivého balkánskeho štátu, pôvabné polmiliónové Skopje, nájdete v severnej časti Macedónska v údolí rieky Vardar. Istotne nevynechajte hlboký kaňon Matka a okúzľujúce jazero s rovnakým názvom, kde Vás čakajú aj fascinujúce skalné kláštory (Matka, opátstvo sv. Mikuláša či kláštor sv. Andreja). Impozantný masív Korab (2764 m), najvyšší vrch krajiny, tróni v hraničnej oblasti medzi Macedónskom a Albánskom (trojmedzie s Kosovom leží od hlavného vrcholu len asi 10 km).

Nádherné jazerá

Určite si nenechajte ujsť neďaleko sa rozprestierajúci impresívny národný park Mavrovo (položený okolo rovnomenného jazera), kde narazíte v chladnejších mesiacoch na vynikajúce podmienky na lyžovanie a pestovanie ostatných zimných športov. Pravdepodobne na najscénickejšiu časť Macedónska natrafíte v okolí prekrásneho jazera Ohrid (Ochrid) na juhozápade Macedónska, v blízkosti mesta toho istého názvu a zároveň i albánskej hranice (pohodové mestečko Pogradec).

Ostatné cestovateľské špeciality

Ďalšia úžasná vodná plocha v tomto kúte krajiny, okúzľujúce jazero Prespa, leží medzi čarovnými národnými parkmi Galičica N.P. (s najvyššou horou Magaro 2254 m) a Pelister N.P. (najvyšší vrch Pelister 2601 m). O niečo severnejšie, v neveľkej vzdialenosti od štvrtého najväčšieho macedónskeho sídla Prilep vzhliadnete fantastický kláštor Treskavec, ukrytý pod vrcholom Zlatovrvu. V zimnom období máte zas naopak príležitosť si schuti zalyžovať v okolí blízkeho Kruševa.

0